تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹:۰۷, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

بهره‌مندی 15 شهر و 121 روستای البرز از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: در حال حاضر 15 شهر و 121 روستای استان البرز از نعمت گاز شهری بهره‌مند هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: در حال حاضر 15 شهر و 121 روستای استان البرز از نعمت گاز شهری بهره‌مند هستند.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، حسین تقی‌نژاد گفت: در استان البرز 6 شهرستان، 17 شهر و حدود 260 روستا داریم که بخش مهمی از این مناطق به شبکه گاز شهری متصل هستند.

وی افزود: در حال حاضر از میان شهرها و شهرستان‌های استان البرز در مجموع 15 شهرستان و شهر از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: 2 شهر طالقان و آسارا به شبکه گاز شهری متصل نشده‌اند که علت اصلی این امر شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن منطقه است.

تقی‌نژاد با اشاره به سردسیر بودن دو شهر آسارا و طالقان گفت: برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای گازرسانی به این 2 شهر در دستور کار قرار دارد.

وی درباره میزان گازرسانی به روستاهای استان البرز نیز گفت: حدود 260 روستا در محدوده سرزمینی استان البرز قرار دارد که از این میان 121 روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز بیان داشت: بیشترین روستاهایی که فاقد گاز شهری هستند، مربوط به شهرستان طالقان است، چرا که در این شهرستان 75 روستا به شبکه گاز شهری متصل نشده‌اند.

تقی‌نژاد افزود: همچنین 45 روستا در بخش آسارا، 12 روستا در بخش ساوجبلاغ نیز گازرسانی انجام نشده است.

وی ادامه داد: در مجموع بیش از 720 هزار مشترک گاز شهری در استان البرز به صورت رسمی حق انشعاب داشته و تلاش می‌کنیم که دیگر شهروندان نیز از این نعمت بهره‌مند باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اظهارداشت: در حال حاضر گازرسانی به شهرستان طالقان و روستاهای بخش آسارا و روستاهای توابع شهرستان طالقان جزو اولویت اصلی این شرکت به شمار می‌آید.

تقی‌نژاد تصریح کرد: برای تحقق این مهم و افزایش رضایت‌مندی مردم نیاز به عزم جدی و تامین اعتبارات مالی داریم که خوشبختانه اقدامات خوبی برای اجرای این طرح انجام شده و امیدواریم که مردم شهرستان‌های طالقان و بخش آسارا و همچنین روستاهای فاقد گاز شهری استان البرز، هر چه سریع‌تر بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند.