تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱:۴۱, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

تحول در سلامت و کارآمدی بیشتر راهبرد اصلی معاونت فرهنگی قوه قضاییه

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: تحول در سلامت و کارآمدی بیشتر دستگاه قضایی راهبرد اصلی معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، حمیدرضا رستمی به جایگاه خطیر و حساس دستگاه قضایی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: با نگاه و بررسی سیر 37 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به کسب افتخارات شاخص و جهانی آن‌ که در رأس آن رهبری بی‌نظیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است، می‌توان اشاره کرد.

وی افزود: نتایج غرورآفرین حاصل از دفاع مقدس در جنگ تحمیلی در عرصه دفاع از امنیت ملی کشور، اقتدار بالای دفاعی و امنیتی حاصل پس از آن‌ که جرأت هر گونه تعرض را از دشمن سلب کرده، صدور این انقلاب شکوهمند و بیداری اسلامی به سایر کشورهای منطقه و پیشرفت‌های دیگر در سایر حوزه‌ها از دیگر افتخارات این نظام و انقلاب است.

مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه به اهمیت و ضرورت ایجاد تحول در قوه قضاییه اشاره و خاطر نشان کرد: مهم‌ترین ابزار برای ایجاد تحول و کارآمدی، ‌بهره‌وری، اثربخشی و سلامت بیشتر است که انجام کار فرهنگی از تأکیدات مقام معظم رهبری نیز است.

رستمی در ادامه به بیان ارکان پیش‌بینی‌ شده این تحول پرداخت و تصریح کرد: تمامی زیرساخت‌ها و نقشه راهبردی فرهنگی در این خصوص در معاونت فرهنگی قوه قضاییه ترسیم شده و امید است با اجرایی شدن آن شاهد تحول عظیم در درجات و تعالی فرهنگی کلیه کارکنان و خانواده‌های ایشان در درون خانواده دستگاه قضایی و همچنین کلیه مرتبطان و ذینفع‌های آن در برون دستگاه در آینده نزدیک باشیم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد معاونت مستقل فرهنگی با تدبیر و درایت رئیس قوه قضاییه به‌عنوان یک ضرورت در دستگاه قضایی، بیان داشت: در همین مدت زمان کوتاه شکل‌گیری این معاونت تغییرات و برکات ارزشمند و زیاد آن محسوس است.

احمد خسروی‌وفا افزود: با به‌کارگیری افراد با تجربه بالا در حوزه فرهنگ و برنامه‌های دقیق و کارشناسانه در معاونت فرهنگی، شاهد حرکت رو به رشد آن در آینده خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان نتایج حاصل از انجام اقدامات فرهنگی را در کاهش چشمگیر ورودی‌ها به دادگستری تأثیرگذار دانست.

وی در پایان از آمادگی کامل دادگستری استان برای اجرای کلیه برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی اعلامی از سوی آن معاونت اشاره خبر داد و خاطر نشان کرد: امیدواریم با همت بلند مدیران و قضات و کارکنان سخت‌کوشمان در دادگستری استان شاهد توفیقات لازم در این زمینه نیز باشیم.