تاریخ انتشار: ۱۸:۴۸:۵۱, ۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

امضا 32 تفاهم‌نامه بین آموزش‌ و پرورش و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بیش از 32 تفاهم‌نامه بین آموزش‌ و پرورش و دیگر دستگاه‌ها اجرایی استان به جهت هدایت و آموزش هرچه بهتر دانش آموزان استان به امضا رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بیش از 32 تفاهم‌نامه بین آموزش‌ و پرورش و دیگر دستگاه‌ها اجرایی استان به جهت هدایت و آموزش هرچه بهتر دانش آموزان استان به امضا رسیده است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمدحسن قائدیها در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان، با اشاره به هفته شورای آموزی و پرورش اظهار کرد: از مهم‌ترین اصول اسلام اصل شورا و مشورت است که بارها در قرآن کریم به آن اشاره‌ شده است.

وی افزود: هدف اصلی تشکیل شورای آموزش‌ و پرورش ایجاد وحدت، هماهنگی و همدلی بین اعضا و ارکان آموزش‌ و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اشاره به اینکه در استان اصفهان مدارسی وجود دارند که کمتر از ده دانش‌آموز را آموزش می‌دهند تأکید کرد: آموزش‌ و پرورش تنها دستگاهی است که در هرجایی حتی برای یک نفر کلاس درس برگزار کرده و خدمات‌رسانی می‌کند و پرچم جمهوری اسلامی را برافراشته می‌کند.

قائدیها بیان کرد: بیش از 98 درصد بودجه آموزش‌ و پرورش حقوقی است و تنها 2 درصد از مقدار بودجه آموزش و پرورش صرف تربیت و آموزش دانش آموزان می‌شود.

وی ادامه داد: مسئولان بدانند اگر قرار است که زیربنای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... کشور رشد یابد، چاره‌ای جز همیاری و همکاری همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه بزرگ آموزش‌ و پرورش نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تشکر از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان مطرح کرد: آیت‌الله طباطبایی‌نژاد همواره در صورت احساس مشکل و کمبود در قسمت‌های آموزش‌ و پرورش استان اصفهان، آن را گوشزد کرده و ما را راهنمایی کرده‌اند.

قائدیها ادامه داد: با حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان و استاندار اصفهان، آموزش‌ و پرورش استان جایگاه والایی در سطح کشور داراست و دانش آموزان استان نیز جایگاه ویژه‌ای در فعالیت‌های مختلف آموزشی و فرهنگی در کشور دارند.

وی با اشاره به نیازهای آموزش‌ و پرورش در این برهه از زمان تصریح کرد: فضاهای آموزشی دارای مشکلاتی هستند و یک‌ششم مدارس استان نیاز به نمازخانه جهت برپایی نماز جماعت نیاز دارند و نیز تجهیزات آموزشی و فضاهای فرهنگی و ورزشی نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: در این سال تحصیلی برای اولین بار تن‌پوش مهر برای دانش آموزان کم‌بضاعت تهیه شد و برنامه‌ریزی‌ شده است تا کیف، کفش و لباس عید نیز برای دانش آموزان نیازمند تهیه شود که در این موضوع به کمک‌های مردمی محتاج هستیم.

قائدیها گفت: بیش از 32 تفاهم‌نامه بین آموزش‌ و پرورش و دیگر دستگاه‌ها اجرایی استان به جهت هدایت و آموزش هرچه بهتر دانش‌آموزان استان به امضا رسیده است.

وی افزود: آموزش‌ و پرورش مربوط به همه مردم بوده و مردم باید با حمایت‌ها و کمک‌های خود زمینه پیشرفت و توسعه همه‌جانبه آموزش‌ و پرورش را در سطح استان و کشور فراهم آوردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: امسال برای برگزاری سه جشنواره شهدای دانش‌آموز و معلم و همچنین ترویج نماز و فرهنگ نماز در مدارس استان برنامه‌ریزی شد.

قائدیها در پایان به‌ ضرورت شرکت مردم در انتخابات پیش رو اشاره و خاطرنشان کرد: همه مردم باید با حضور خود در انتخابات، جواب خون شهدا را بدهند و باعث پیشرفت انقلابی که با خون شهدا به‌دست‌ آمده است، بشوند.