تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷:۴۵, ۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اردیبل

لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در توسعه گردشگری اردبیل

استاندار اردبیل با اشاره به رشد سریع فضای مجازی در شرایط کنونی تاکید کرد که باید از این ظرفیت در توسعه گردشگری استان و سرعین بهره گرفت.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، مجید خدابخش در آئین های افتتاحیه جشنواره ملی و منطقه ای زمستانی سرعین اضافه کرد: استفاده از این فضا و معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری استان بی شک جذب بیش از پیش گردشگران داخلی و خارجی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در زمان بسیار کوتاه جذب ۵۰ درصد از گردشگران این استان از طریق فضای مجازی باشد، تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جذب گردشگران امروزه به یکی از مهمترین دغدغه دولت ها تبدیل شده چراکه هر چقدر در این زمینه موفق عمل شود نتیجه مطلب تری را در پی خواهد داشت.

استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم ارتقا خدمات گردشگری در استان علاوه بر فعالیت برای توسعه گردشگری تصریح کرد: این مهم یکی از اصلی ترین عوامل در ارتقا گردشگری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی برگزاری جشنواره زمستانی سرعین را راهکاری برای توسعه گردشگری در استان اعلام کرد و متذکر شد: با توانمندی هایی که این شهرستان در بحث گردشگری دارد می توان امیدوار بود که در آینده سرعین به کانون گردشگری زمستانی تبدیل شود.

خدابخش مهمترین مزایای برگزاری این جشنواره را رشد اقتصادی منطقه با ورود و افزایش گردشگران در فصل زمستان و نیز جذب سرمایه گذار برای رونق بخشی به گردشگری زمستانی و در مجموع گردشگری سرعین عنوان کرد.

بازرس جامعه صنفی تاسیسات اقامتی کشور و دبیر جشنواره زمستانی سرعین نیز در این مراسم از ترویج و معرفی گردشگری بومی و محلی در قالب این جشنواره خبر داد و افزود: برگزاری سومین دوره جشنواره زمستانی سرعین فرصت مناسبی برای ترویج این نوع از گردشگری است.

تخفیف ۷۰ درصدی مراکز اقامتی و آبدرمانی‌های سرعین

جعفر بذری با اشاره به سوق یافتن گردشگری کنونی به سمت بومی و تاکید گردشگران برای طبیعت گردی و آشنایی با فرهنگ و هنر محلی عنوان کرد: در این زمینه سرعین بسیار غنی بوده و با دارا بودن روستاهای تاریخی، زندگی عشایری با فرهنگ خاص خود و... به سلایق گردشگران پاسخ بگوید.

وی جشنواره زمستانی سرعین را در راستای توسعه این نوع گردشگری و نیز چشم انداز توسعه گردشگری کشور مبنی بر جذب ۲۰ میلیون ردشگر در کشور دانست و ادامه داد: این جشنواره روز جمعه دوم بهمن ماه تا ۲۳ همین ماه با اجرای برنامه های ویژه تداوم خواهد داشت.

مدیرعامل جامعه صنفی تاسیسات اقامتی اردبیل حضور هنرمندان مطرح کشور، برگزاری مسابقات ورزشی، ساخت تندیس، نورافشانی به مناسبت ۲۲ پیروزی انقلاب اسلامی، اهدا جوایز، پیگیری برنامه های فرهنگی با هدف توسعه فرهنگی گردشگری و... را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای جشنواره برشمرد.

وی همچنین با اشاره به ارائه تخفیف های ویژه برای گردشگران، مسافران و تورهای ورودی از کشور تاکید کرد که گردشگران منتظر تخفیف ۶۰ درصدی مراکز اقامتی و ۵۰ درصدی مجتمع های آب درمانی باشند.

بذری این تخفیف ها را برای تورهای ورودی در بحث مراکز اقامتی ۷۰ درصد و در بحث مجتمع های آب درمانی ۶۰ درصد دانست و معرفی قابلیت های زمستانی، افزایش جذب گردشگر در فصل غیرپیک، ارتقا زمان اقامت گردشگران در زمستان و فعال سازی حوزه گردشگری را از مهمترین اهداف این جشنواره برشمرد.

در مراسم افتتاح این جشنواره هنرمندان سینما و تلویزیون کشور از جمله بهنوش بختیاری و مهران رجبی بازیگران فیلم و سریال، بهمن هاشمی و حسینی مجریان تلویزیونی، رحیم شهریاری خواننده آذری زبان و... حضور داشته و به هنرنمایی پرداختند.