تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷:۰۱, ۲۹ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

اجرای قانون اصلاحیه مالیات‌های مستقیم در آذربایجان غربی

معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی از اجرای قانون اصلاحیه مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال 95 در آذربایجان غربی خبر داد.
معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی از اجرای قانون اصلاحیه مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال 95 در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، حسن کوماسی در کارگاه آموزشی مالیات بر ارزش افزوده، که در روستای گردشگری بند ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: واحدهایی مثل کبابی‌ها که مجوز چلوکبابی ندارند ولی اقدام به فروش چلوکباب می‌کنند موظفند در نظام مالیاتی ارزش افزوده ثبت‌نام کنند و یا از فروش چلوکباب خودداری کنند.

وی گفت: چلوکبابی‌ها، سالن‌های غذاخوری، سفره‌خانه‌های سنتی و اغذیه فروشی‌های زنجیره‌ای با مالکیت واحد، نام و نشان و عنوان تجاری واحد از ابتدای سال 94 مشمول ثبت‌نام در قانون مالیات بر ارزش افزوده شده‌اند و مکلف هستند این قانون را اجرا کنند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی ضمن یادآوری پاره‌ای از وظایف و تکالیف مشمولان مالیات بر ارزش افزوده از جمله تسلیم هر سه ماه یک بار اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، لزوم صدور فاکتور برای تمام مشتریان، ثبت‌نام کد اقتصادی، استفاده از صندوق مکانیزه فروش، لزوم اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده و ...، ادامه داد: واحدهایی مثل کبابی‌ها که چلوکبابی نیستند ولی اقدام به فروش چلوکباب می‌کنند نیز مکلف به ثبت‌نام در نظام مالیاتی ارزش افزوده و اجرای آن هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه سه درصد از دریافتی در قالب عوارض هر ماه به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهر محل اخذ مالیات واریز و صرف امور عمران و آبادانی آن می‌شود، افزود: یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده دریافتی نیز سهم بخش سلامت است که در امور بهداشتی و درمانی هزینه می‌شود.

کوماسی همچنین از قابل کسر بودن مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده توسط مشمولان در قبض‌های آب، برق و گاز و فاکتورهای خرید به عنوان اعتبار مالیاتی از کل مالیات بر ارزش افزوده پرداختی آنها خبر داد.

وی با اشاره به اجرای قانون اصلاحیه مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال 95 در آذربایجان غربی، از سال آینده خبر داد.

پرسش و پاسخ و بررسی مسایل و مشکلات مالیاتی بخش دیگر این کارگاه آموزشی بود.