تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵:۵۹, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

پیگیری ثبت برند نقل ارومیه

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: امسال ثبت برند نقل ارومیه پیگیری می‌شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: امسال ثبت برند نقل ارومیه پیگیری می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محمد دهقان با بیان اینکه نقل یکی از اصلی ترین سوغاتی شهر ارومیه به شمار می رود اظهارداشت: اداره توسعه زیرساخت‌های تجاری به منظور حفظ جایگاه و ارتقاء سطح کیفی و کمی تولیدکنندگان نقل و عرقیات و نیز معرفی و شناساندن تولیدات استان و پیگیری ثبت برند نقل ارومیه جلسه‌ای در خرداد امسال برگزار کرده و این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین از ایجاد نمایشگاه دائمی مد و لباس در ارومیه خبر داد و گفت: اداره توسعه زیرساخت‌های تجاری استان به منظور اجرای سیاست دبیرخانه هیئت عالی نظارت در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و مد لباس اسلامی – ایرانی، خرداد امسال تصمیماتی اتخاذ کرد.

دهقان گفت: در این رابطه مقرر شد که اتاق اصناف ارومیه و اتحادیه‌های مذکور زیر نظر اداره بازرگانی داخلی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت با برنامه‌ریزی لازم ایجاد نمایشگاه دائمی مد و لباس اسلامی در مرکز استان را عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن مقرر شد که اتحادیه خیاطان با همکاری اتحادیه فروشندگان پوشاک و هماهنگی لازمه با اتاق اصناف ارومیه نسبت به برگزاری نمایشگاه طراحی، تولید و عرضه لباس اسلامی اقدامات لازم را به‌ عمل آورند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اعلام کرد: امسال بررسی و پیگیری آب شرب مجتمع ضایعات ارومیه، شناسایی اصناف متقاضی استقرار در شهرک‌های صنفی و جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز آنها و نیز پیگیری اتحادیه درودگران ارومیه در زمینه مشکلات مجتمع صنفی برای انجام خدمات زیربنایی مجتمع انجام شد.

وی از توسعه کارگاه‌های متمرکز قالیبافی در سطح استان خبر داد و افزود: در این زمینه اولویت‌بندی طرح‌های مذکور در قالب آیین‌نامه اجرایی و اعتبارات استانی توسعه طرح‌های روستایی و ارسال به کمیته مربوطه برای بررسی و تصویب در دستور کار قرار گرفته است.

دهقان اظهار داشت: امسال تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف استان و اتحادیه مصنوعات چوبی شهرستان ارومیه در زمینه تامین زمین و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری واحدهای تولیدی مبل استان منعقد شد.