تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳:۰۵, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

تولید ۴۸۰ دستگاه تراکتور در ارومیه

مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ارومیه گفت: امسال ۴۸۰ دستگاه تراکتور در شرکت تراکتورسازی ارومیه تولید شده است.
مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ارومیه گفت: امسال ۴۸۰ دستگاه تراکتور در شرکت تراکتورسازی ارومیه تولید شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، مرتضی مشکینی با بیان اینکه حدود ۹۵ درصد تراکتور مورد نیاز داخل کشور در بخش کشاورزی توسط گروه کارخانجات صنایع تراکتور سازی ایران تولید می‌شود افزود: شركت تراكتورسازی ارومیه، كه اكنون یكی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی تراكتورسازی ایران محسوب می‌شود، به عنوان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در صورت نیاز بازارهای داخلی و تقاضا، این کارخانه قابلیت تولید سالانه ۲۵۰۰ دستگاه در یک شیفت کاری و ظرفیت تولید پنج هزار دستگاه در دو شیفت کاری را دارد.

مشکینی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ نفر در این کارخانه مشغول فعالیت هستند ادامه داد: موتورهای ساخته شده در این کارخانه از تولیدات داخلی بوده و ۲۲۰ نمایندگی در سراسر کشور به تولید قطعات موتور تراکتورها مبادرت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این شرکت با هدف سرمایه گذاری مشترك جهاد سازندگی و بانك استان به منظور تولید ادوات کشاورزی در استان تأسیس شده است گفت: در حال حاضر تولید، بازسازی و ارتقاء کیفی و کمی و همچنین صادرات انواع تراکتور تولیدی به کشورهای خارجی در این شرکت انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ارومیه گفت: تراکتورهای تولیدی در این کارخانه به ۳۰ کشور دنیا از جمله آفریقای جنوبی، عراق، افغانستان، سودان، ونزوئلا و تاجیکستان صادر می‌شود.

مشکینی یادآور شد: تولید تراکتورهایی با توان ۳۰ تا ۷۰۱ اسب بخار به تراکتورسازی ارومیه واگذار شده است و در حال حاضر هشت نوع محصول در این کارخانه تولید می‌شود.

شرکت تراکتورسازی ارومیه وابسته به گروه صنعتی تراکتور سازی ایران یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولیدی آذربایجان غربی است.