تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷:۲۳, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

افزایش 50درصد بودجه فرهنگی دانشگاه های آزاد آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امسال بودجه فرهنگی دانشگاههای آزاد 50 درصد افزایش یافته است .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امسال  بودجه فرهنگی دانشگاههای آزاد  50 درصد افزایش یافته است .

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، جوان پور در هفتمین اجلاس شورای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی که در واحد بین المللی ماکو برگزار شد، گفت : توجه به فرهنگ در کنار توسعه دانشگاهها از اولویت های این دانشگاه است که در این ارتباط امسال 50درصد بودجه فرهنگی دانشگاه های استان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد تنها دانشگاهی بوده که با فعالیت چشمگیر در بخش فرهنگی مورد تقدیر شورای عالی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: تلاش دانشگاه آزاد در استان برای افزایش فعالیتهای فرهنگی تاثیر گذار است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامیآذربایجان غربی با تاکید بر این که توصیه های لازم به تمامی اساتید ، مدیر گروه ها در دانشگاه ها در مورد فرهنگ صورت گرفته، تصریح کرد : تغیر فرهنگ باعث آسیب به کشورها شده و فرهنگ قوی و نشات گرفته از فرهنگ اسلامی باعث شده است 37 سال در برابر  دشمنان ایستائگی کرده ایم .

جوان پور در ادامه به موفقیت دیپلماسی دولت مردان اشاره کردو افزود: تحریم های ظالمانه باعث شد که به دنبال واردات تکنولوژی نبوده بلکه بر توان علمی دانشگاهها بر تولید تکنولوژی در دانشگاهها  اقدام شود .

وی همچنین از آمادگی کامل دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرای طرحهای ائمه جمعه و علما در زمینه فرهنگی خبر داد.

حجت الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه شهرستان و عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ماکو نیزدر این جلسه گفت: دانشگاه مرکز سعادت و شقاوت در جامعه است و به عنوان سکاندار علم در جامعه است.

وی همچنین دانشگاهها را مبداء همه تحولات در جامعه دانست .

حسن محمد زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو  در این جلسه  گفت : مردم شهر ماکو در طول تاریخ به عنوان مرزداران غیوردر این خطه اسلامی شناخته شدند.

وی ضمن تقدیر از بانیان دانشگاه آزاد اسلامی که با تاسیس این دانشگاه ها در دورترین نقطه های کشور برای بالا بردن سطح علم تلاش می کنند، خاطر نشان کرد: باید روز به روز به کیفیت علمی دانشگاهها توجه ویژه شده تا جوانان علاقمند به تحصیل  در دانشگاههای داخلی تحصیل کرده و از فرهنگ های منحط غربی به دور باشند .

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو در ادامه با تاکید بر این که دانشگاه بین المللی  آزاد ماکو تنها  نباید نام بین المللی داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به  فعالیت منطقه آزاد ماکو؛  دانشگاه آزاد دارای ظرفیتهای  توسعه برای جذب دانشجو از خارج کشور بوده و لازم است مسئولان استانی و کشوری توجه خاصی برای توسعه این دانشگاه داشته باشند.