تاریخ انتشار: ۱۷:۵۲:۰۱, ۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

برجام ثمره صبر و پشتیبانی مردم است

نماینده ولی فقیه در لرستان، برجام را ثمره صبر و پشتیبانی مردم دانست.
نماینده ولی فقیه در لرستان، برجام را ثمره صبر و پشتیبانی مردم دانست.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در نماز جمعه این هفته خرم‎آباد گفت: برجام بعد از طی مسیری طولانی و سخت اکنون به نتیجه رسیده که بدون شک به کمک رهنمون‌ها و توصیه‌های مدبرانه و راهگشای مقام معظم رهبری این نتیجه حاصل شده است.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن برجام در نتیجه زحمت و تلاش دولت به خصوص وزیر امور خارجه به نتیجه رسیده که در برابر شش قدرت جهانی با منطق و گفت‌و‌گو و تدبیر و درایت به این مرحله رسیده اما نکته مهم این است که نباید هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری را فراموش کنیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری دائما مذاکرات را رصد می‌کردند و با درایت به این نکته توجه داشتند تا برجام در چارچوب نظام اسلامی قرار گیرد و از آن خارج نشود به طوری که همه تحلیل‌گران دولت و وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده خود را مدیون این تیزبینی، دور اندیشی و بصیرت مقام معظم رهبری می‌دانند.

میرعمادی اضافه کرد: نباید فراموش کنیم اگر امروز این نتیجه برجام را در اختیار داریم مدیون رهنمون‌های رهبری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش اساسی مقاومت، صبر، تحمل، همراهی و حمایت مردم نباید نادیده گرفته شود، بیان کرد: این مردم در ۳۷ سال گذشته تا کنون تحت فشار و تحریم بوده‌اند که صبر و مقاومت آن‌ها را نباید فراموش کرد.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این‌ها نعمت‌های الهی هستند که باید دائما آن‌ها را متذکر شد که نتیجه برجام هم ثمره صبر و حمایت و پشتیبانی همین مردم بوده است، یادآور شد: اگر امروز این نتیجه به دست آمده در برابر هزینه‌هایی هم داده شده است. ما برای پیشرفت هسته‌ای خیلی هزینه‌های مادی و معنوی داده‌ایم.

میرعمادی با بیان اینکه جوانان و دانشمندان هسته‌ای بسیجی ما شبانه روز با روحیه بسیجی و توکل بر خدا سعی و تلاش کردند تا به اینجا رسیدیم و این هم از نکات قابل توجهی است که نباید به فراموشی سپرده شود، افزود: این چیزی نیست که گفته شود آمریکایی به ما لطف کردند بلکه مردم ما ۳۷ سال ظالمانه مورد تحریم و ظلم واقع شده‌اند، تحریمی که از‌ همان روز اول بایدبرداشته می‌شد.

امام جمعه خرم‎آباد گفت: آنچه در طول دوران ۱۳ سال مذاکره برای طرف‌های مقابل ما و مردم دنیا روشن شد صداقت و صبر و صلابت مردم ایران بوده است به طوری که اگر روزی گفتند ما فناوری هسته‌ای تا ۲۰ درصد پیش می‌بریم این کار را کردند و چنانچه روزی پیرو مذاکرات می‌گفتند حاضریم دست از برخی حقوق خود در این زمینه برداریم این کار را انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: امروز برای دنیا روشن شده که مسئولان نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران همواره با دنیا با صداقت رفتار کرده و آن کسی که در این مدت دروغ گفت و بی‌رحمی می‌کرد، آمریکا بوده است.

میرعمادی گفت: حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی‌وقفه و خردمندانه در تمام بخش‌ها و دنبال کردن سیاست اقتصاد مقامتی است، اگر هم مقداری از‌ همان پول‌های بلوکه شده بخواهد برگردانده شود نمی‌تواند راهگشای مشکلات اقتصادی کشور باشد بلکه باید تلاش کنیم کشور با اتکای به خدا و همفکری و اعتماد به‌نفس پیش برده شود تا به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان (عج) تحویل داده شود.

خطیب جمعه خرم‎آباد در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران و مجریان انتخابات گفت: اصل انتخابات بسیار مهم است که به صورتی پر شور و با حضور و مشارکت حداکثری مردم برگزار شود که این امر خود نشان دهنده عظمت نظام اسلامی است چرا که نظام اسلامی مبتنی بر رای و نظر مردم است.

میرعمادی با بیان اینکه همزمانی دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری کاری بسیار سخت و دشوار است پس اصل حضور حداکثری و آمدن مردم پای صندوق‌های رای باید مورد توجه باشد، بیان کرد: حضور پر شور مردم خاری در چشم دشمن است و همین حضور حداکثری باعث اقتدار و عظمت نظام خواهد شد، در عین حال باید دانست که انتخابات ساز و کار خود را دارد و مطابق قانون نیز مراکزی برای اجرا و مراکزی برای نظارت بر انتخابات در نظر گرفته شده است که همه باید در برابر این قوانین تمکین کنند و در این روند مراکز اجرایی و نظارت و شورای نگهبان هر کدام بنا بر قانون به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند.

وی اضافه کرد: آنچه که برای ما مهم است این است که ما امروز در برابر امتحان و آزمون بزرگی قرار داریم چرا که دو انتخابات مهم را پیش رو داریم که می‌خواهیم با وحدت و همدلی به این وظیفه خطیر خود عمل کنیم تا مملکت و کشور در برابر دنیا سربلند شود.

امام جمعه خرم‎آباد به چهارم بهمن ماه سالروز اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد اشاره کرد و گفت: در این روز فرودگاه با دستور بختیار برای جلوگیری از ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی اشغال نظامی شد که مردم با سر دادن شعار‌هایی در اعتراض به این اقدام ‌نهایتا بختیار را مجبور کردند بعد از سه دستور باز شدن فرودگاه را صادر کند.

میرعمادی با اشاره به ششم بهمن ماه و سالروز حماسه آمل گفت: حماسه مردم امل در سال ۱۳۶۰ یکی از افتخارات انقلاب است حماسه‌ای که در مقابله با منافقین بود. هفتم بهمن روز تحصن روحانیون در دانشگاه تهران است که ابتدا تعداد چهار نفری این تحصن آغاز می‌شود و به تدریج به ۴۰۰ نفر از روحانیون و علما می‌رسد و تا جایی ادامه می‌یابد که دانشگاه تهران مملو از جمعیت می‌شود.