تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶:۳۹, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » یزد

ساماندهی روستاهای هدف گردشگری برای نوروز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد بر لزوم ساماندهی روستاهای هدف گردشگری در استان یزد تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد بر لزوم ساماندهی روستاهای هدف گردشگری در استان یزد تاکید کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، سیدمحمدرضا سیدحسینی، در جلسه ستاد ساماندهی خدمات ویژه سفرهای نوروزی استان یزد ضمن قدردانی از مجموعه آموزش و پرورش به خاطر تلاش برای اسکان مسافران نوروزی در طول سال‌های گذشته و برنامه‌ریزی برای اسکان امسال اظهار داشت: متاسفانه به دلیل کمبود بودجه، آن‌گونه که شایسته است نمی‌توانیم تجلیلی از دست‌اندرکاران این بخش داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایام دهه فجر و روز شوراها را نیز پیش رو داریم، از شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر خواست تا برنامه‌های ویژه‌ای برای این مناسبت‌ها داشته باشند.

سیدحسینی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اینکه در حال حاضر تب گردشگری در روستاهای هدف گردشگری بالا گرفته و در برخی مناطق، حتی گردشگری روستایی رونق بیشتری از گردشگری در شهرها دارد، افزود: لازم است روستاهای هدف گردشگری استان یزد توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ساماندهی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تاکید کرد: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با میراث فرهنگی، دهیاری‌ها و شوراهای روستا برای ساماندهی روستاها هماهنگ باشند تا استقبال خوبی از مسافران و گردشگران نوروزی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: لازم است به مردم روستاهای استان یزد خدمات بهتری ارائه شود تا از این طریق، روستاها به ویژه روستاهای هدف گردشگری برای میزبانی از مسافران نوروزی آماده شوند.

سیدحسینی از شهرداری‌ها نیز خواست: با آموزش و پرورش در زمینه اسکان مسافران نوروزی همکاری کنند و مدارس از هم‌اکنون مشکلات خود را با شهرداری‌ها مطرح کنند تا حداقل ظاهر مدارس و راه‌های دسترسی به آنها بهبود پیدا کند.

وی اظهار داشت: شهرداری‌ها در زمینه آسفالت راه یا حیاط مدارس، محوطه‌سازی و ایجاد فضای سبز و ... به مدارس کمک کنند و در نظر داشته باشند مردم در سفرهای خود، همه کمبودها، کاستی‌ها و خرابی‌های شهر را از چشم شهرداری‌ها می‌بینند و در واقع کلید شهر به دست شهرداری‌ها است بنابراین همکاری آنها نیز با دستگاه‌های خدمات‌رسان ضرورت دارد.

سیدحسینی تصریح کرد: راه آهن، فرودگاه و ترمینال‌ها همچنین ورودی‌های شهرها نیز چشم شهر هستند و باید برای استقبال از مسافران نوروزی آماده‌سازی شوند.

ا