تاریخ انتشار: ۱۷:۵۴:۵۳, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان:

برجام با شرط برنامه ریزی بلندمدت راه نجات کشور است

شرایط خاص کشور در پسابرجام می طلبد که مسئولین هوشیاری بیشتری به خرج داده و با برنامه ریزی بلندمدت از فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را بنمایند. زیرا در صورت تحقق این مهم زمینه رشد و پیشرفت کشور فراهم خواهد شد.
عباس صلاحی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد ضرورت های پسابرجام گفت: اجرای برجام می طلبد که مسئولین کشور در بلندمدت و کوتاه مدت برنامه ریزی های خاصی داشته باشند و در هر دو حوزه اقدامات سازنده ای را اجرایی کنند. 

وی ادامه داد: در کوتاه مدت پول های بلوکه شده ایران به خزانه برمی گردد و فضای جامعه از حالت تحریمی به حالت نرمال تغییر می کند.  لذا مدیریت منابع و همچنین هدایت کشور به سمت توسعه محوری امری مهم و سرنوشت ساز است. 

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: یکی از مهم ترین مسائل در بلندمدت بحث واردات و صادرات و مدیریت بهینه آن است، بسیاری نگران این مسئله هستند که با برداشته شدن تحریم ها، بازار مصرف ایران به مقصد کالاهای اروپایی و امریکایی تبدیل شود و بر این مبنا صنعت ایران به شدت متضرر شود.

صلاحی افزود: مدیریت درست این مسئله به برنامه ریزی مسئولین در قبال صادرات و ایجاد پل های ارتباطی میان بازارهای بین المللی و صنایع داخلی ایران بستگی دارد که باید بر اساس یک نقشه راه از بروز هر نوع تشنج و افراط گرایی پرهیز شود .
 
وی در پایان تصریح کرد: شرایط خاص کشور در پسابرجام می طلبد که مسئولین هوشیاری بیشتری به خرج داده و با برنامه ریزی بلندمدت از فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را بنمایند. زیرا در صورت تحقق این مهم زمینه رشد و پیشرفت کشور فراهم خواهد شد. از این رو می توان گفت برجام با شرط برنامه ریزی بلندمدت راه نجات کشور است.