تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵:۰۵, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قم

لاریجانی: بهره‎گیری از ظرفیت بخش خصوصی در عرصه‎های مختلف ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید بار در عرصه‎های مختلف از دوش دولت برداشته شود،گفت: از ظرفیت بخش خصوصی در عرصه‎های مختلف استفاده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید بار در عرصه‎های مختلف از دوش دولت برداشته شود،گفت: از ظرفیت بخش خصوصی در عرصه‎های مختلف استفاده شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، دکتر علی لاریجانی در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در کشور بخش دیوانی و دولتی بسیار حجیم است و باید به این موضوع به طور جدی رسیدگی شود.

وی با تاکید براینکه به غیر از مراکز نظارتی، باید بقیه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود،گفت: بخش خصوصی انگیزه کافی برای کار کردن دارد و با کار بیشتر، درآمد بیشتری هم دارد و سیستم خصوصی، پایدارتر است.

رئیس مجلس در ادامه توافق صدور محصولات کشاورزی به روسیه را مورد توجه قرار داد و گفت: توافقی که با روسیه انجام شده است، بسیار ارزشمند است و باید بیشتر پیگیری شود تا زمینه افزایش صادرات این محصولات فراهم شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در ادامه این دیدار گفت: سازمان دامپزشکی سالانه 32 هزار میلیارد تومان گردش کلی حوزه دام و طیور و آبزیان کشور است.

مهدی خلج افزود: فعالیت 14 ماهه ای در این زمینه صورت گرفت و سازمان دامپزشکی به مفاهیم علمی خوبی دست پیدا کرد و اکنون استانداردهای ما برای روسیه نیز پذیرفته شده است.

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت های کشور برای تولید محصولات کشاورزی استفاده شود و علی رغم شرایط خشکسالی، برای این کار تلاش زیادی صورت گرفته است.

**تاكيد رئيس مجلس بر تامين برق مورد نياز شهركهاي صنعتي قم

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم نیز دیدار و بر رفع نياز واحدهاي صنعتي استان قم تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی گفت: در گذشته پيگيري در خصوص برطرف كردن مشكلات برق شهرك‎هاي صنعتي صورت گرفته كه در آينده نيز اين اقدامات بصورت جدي‎تري پيگيري خواهد شد.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم در ادامه این دیدار، لازمه آماده سازي استان براي جذب سرمايه گذاران صنعتي را تامين زيرساخت‎هاي مورد نياز بخش توليد بخصوص برق عنوان كرد.

امير طیبی نژاد با اشاره به رفع تحريم ها افزود: ما در حال حاضر خود را براي شرايط پسا تحريم آماده مي كنيم و چشم انداز ما حضور گسترده و با نشاط سرمايه گذاران صنعتي در بخش توليد استان قم است.

وی اضافه كرد: لازمه آماده سازي استان براي جذب سرمايه گذاران در سطح شهرك هاي صنعتي و جلوگيري از خروج اين سرمايه ها تامين و ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز بخصوص برق است كه نقشي اساسي در توسعه صنعتي قم ايفا مي كند.