تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷:۴۸, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان شرقی
نماینده مردم میانه:

روش اعتدال روش اسلام، انقلاب و اصولی در جامعه است

انقلاب و دوستداران جمهوری اسلامی باید رویه اعتدالی را درپیش گیرند. هرچند ایرادات و مشکلاتی در این مسیر وجود دارد، اما به هر صورت می توان آن را اصلاح کرد و مسیر درست را پیمود. روش اعتدال روش اسلام، انقلاب و اصولی در جامعه است.
سید بهلول حسینی نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال، در خصوص پیشینه رویکرد اعتدالی در کشور، گفت: برخلاف برخی ها که تصورشان این است که انقلاب به معنای تندروی است، به نظر من برای تغییر مشکلاتی که آن زمان در کشور وجود داشت، حرکت های عادی جواب نمی داد و  فضای آن زمان جسارت و از خودگذشتگی و قاطعیت بیشتری را می طلبید. با توجه به این موضوع، انقلاب خلاف مش اعتدالی نیست، الزاماً انقلاب به معنای تندروی و افراطی گری نیست. البته همه انقلاب ها، معتدل نیستند، انقلاب هایی داریم که خیلی هم افراطی عمل می کنند.

وی ادامه داد: ارزش های انقلاب و نظام را محترم می دانم، با این که در جرگه اصول گرایان بودم اما از برجام دفاع کردم چون به نظر می رسید در این فضا تأیید برجام به نفع نظام خواهد بود. هرچند خیلی ها با من مخالفت کردند و به من اعتراض کردند.
عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: به طور کلی انقلاب و دوستداران جمهوری اسلامی باید رویه اعتدالی را درپیش گیرند. هرچند ایرادات و مشکلاتی در این مسیر وجود دارد، اما به هر صورت می توان آن را اصلاح کرد و مسیر درست را پیمود. روش اعتدال روش اسلام، انقلاب و اصولی در جامعه است.  

حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیرات برجام بر جامعه، گفت: جز پذیرش برجام راهی دیگر نداشتیم، در غیر این صورت تبعات منفی آن دامن نظام را می گرفت. البته در این میان مخالفت هایی صورت گرفت، اما به هر صورت نپذیرفتن برجام، تبعات و هزینه های بسیاری برای نظام به دنبال داشت.

وی تصریح کرد:  اینکه دستاوردهای برجام چه می تواند باشد، مساله ای دیگر است. ناگفته نماند در قضیه برجام، آمریکا بیشتر از ایران تحت فشار است. اما همین که ما برجام را پذیرفتیم، گام موثری برداشتیم. ما قاطعانه در مقابل طرف های غربی ایستادیم و برای احقاق حقوق ملت ایران گام های بزرگی برداشته شد. 

عضو کمیسیون عمران بیان داشت: آسیب غرب از عدم پایبندی به برجام بیشتر از ایران خواهد بود. قبول دارم که در کشور مشکلاتی وجود دارد اما همه مشکلات در سایه تحریم نبوده است.  شاید تنها  25% مشکلات کشور در گِرو تحریم ها بود، مابقی آنها از عدم مدیریت صحیح منابع و امکانات موجود کشور سرچشمه می گیرد. اما به هر صورت برداشتن تحریم و حل مشکلات مردم، بُردی بزرگی برای دولت آقای روحانی است. 

حسینی در پایان با تاکید بر اینکه بیشترین بخش تحریم ها ناشی از مسائل داخلی است، گفت: به هر صورت امیدوارم اجرای برجام بتواند مسائل عمده کشور به خصوص مشکلات مردم را برطرف سازد و مردم در زندگی روزمره خود تغییرات را احساس کنند.