تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹:۳۵, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان
نماینده دورود و ازنا:

نمی توان مشکلات کشور را با مسائل تند سیاسی حل کرد

نمی توان مشکلات کشور را با مسائل تند سیاسی حل کرد. از اینرو این دولت تمام سعی خود را در بسیج نیروهای توانمند و دلسوز نظام به کار بست.
عباس قائدرحمت نماینده دورود و ازنا و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد در پیش گرفتن مش اعتدال گفت: علاوه بر تقبیح افراط و تفریط در آموزه های اسلامی، در سیاست هم افراط و تفریط بسیار مورد تقبیح واقع شده است؛ چرا که پیروی از مش افراط و تفریط، بی درنگ زمینه را برای انحرافات مختلف در جامعه ایجاد می کند. 

وی افزود: این مساله زمانی قابل تامل می نماید که با توجه به این نکته باشد که در کشور با خلأ قانون احزاب مواجه هستیم. در کشور احزاب هنوز نتوانسته اند، جایگاه درستی برای خود تعریف کنند. به همین دلیل است که  در زمان انتخابات مسائل افراطی و تفریطی شدت یافته و زمینه را برای انحراف و انحطاط فراهم می آورد. به گونه ای که برخی ها حتی از خط قرمزها نیز عبور می کنند. 

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه در فضای فعلی بهترین گزینه انتخاب خط مش اعتدالی است، تصریح کرد: من معتقدم که هر آنتی تزی، سنتزی دارد که قطعاً سنتز از ، تز و آنتی تز به مراتب دارای اهمیت بیشتری است. نمود این موضوع در عرصه سیاسی را می توان در زمان مجلس ششم پیگیری کرد. زمانی که در برابر دو جریان افراط و تفریطی که در کشور وجود داشت، برخی ها با رویه و مش اعتدالی به مجلس ورود پیدا کردند. 

قائدرحمت تاکید کرد: با روی کار آمدن آقای روحانی موضوع  و مشی اعتدال با شدت هرچه بیشتر ادامه یافت. زیرا دولت آقای روحانی به خوبی فضا را شناخته و نیاز جامعه را تشخیص داده بود که گرایش به سمت و سوی اعتدال در جامعه بیش از گذشته می باشد. آقای روحانی به درستی دریافته بود که نمی توان مشکلات کشور را با مسائل تند سیاسی حل کرد. از اینرو این دولت تمام سعی خود را در بسیج نیروهای توانمند و دلسوز نظام به کار بست. 

وی ادامه داد: امیدواریم در انتخابات پیش رو  افرادی به مجلس راه یابند که معتقد و دنباله رو این حرکت بوده و در سایه ولایت فقیه و قانون اساسی، دلسوز و خادم مردم باشند. خصوصاً در فضایی که  برجام با حمایت های بی دریغ مردم و تلاش های بی وقفه دولت به ثمر نشست، شرایط به گونه ای پیش رود که شاهد آرامش و آسایش مردم باشیم.  حرکتی که ظرف مدت 18 ماه به ثمر نشست، که اگر قرار بود با همان روند پیشین در دولت های گذشته ادامه یابد، به زمانی بیش از این نیاز می بود. اما خوشبختانه مسئولین امر با تلاش بی وقفه خود توانستند در برابر قدرت هایی که خود را قدرتمند در زمینه سیاسی و اقتصادی می دانند، موفقیت خوبی را کسب کند و با عزت تمام و البته با پشتوانه مقام معظم رهبری از اهداف و آرمان های نظام دفاع نموده و روند مذاکرات را به درستی پیش بردند. به نظر من نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه عاقلانه عمل کره و زمینه را برای مذاکرات تیم هسته ای فراهم ساختند.

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: ضرورت دارد که به فعالیت هسته ای خود ادامه داده و لحظه ای فعالیت خود را متوقف نکنیم. در شرایط و فضای پس از برجام باید تدبیری اندیشیده شود که چگونه این دوران را با موفقیت سپری کنیم. جمهوری اسلامی همواره به صورت داوطلبانه، همکاری های بسیار خوبی با طرف های غربی و آژانس بین الملل انرژی اتمی داشته است. باید تلاش کنیم دستاوردهای هسته ای خود را با همت تمام حفظ کنیم و از چارچوب و ساختار نظام جمهوری اسلامی خارج نشویم. 

قائد رحمت بیان داشت: معتقدم مجلس نباید صرفاً دارای یک طیف باشد. اختلاف نظرهای سیاسی قطعاً خواهد توانست در مسیر موفقیت کشور تأثیر بسزایی داشته باشد. اعتدال به این معناست که از همه طیف های نظام به درستی استفاده گردد. نظر بزرگان ما نیز بر این موضوع است. همچنان که حضرت امام نیز همواره وجود برخی اختلاف سلیقه ها در کشور را نه تنها مورد تأیید قرار می دادند و آن را رد نمی کردند، بلکه آن را برای حفظ نظام ضروری می شماردند. مقام معظم رهبری نیز امروزه این رویه را در پیش گرفته و به واقع به الگویی برای اعتدالیون بدل شده اند.