تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵:۲۱, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی
نماینده مردم ساوه و زرندیه:

اولویت مجلس آینده، بها دادن به صنعت

نمایندگان مجلس دهم باید تمام تلاش خود را بر موضوع اقتصاد متمرکز کنند. زیرا اگر بتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کرده و مراکز صنعتی که از سال ها پیش ایجاد شده، را فعال کنیم، قطعاً مشکلات اشتغال جوانان و به تبع آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور حل خواهد شد.
شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه  و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال، ضمن اشاره به ضرورت اجماع و اتفاق نظر به خصوص از سوی نمایندگان مجلس در شرایط فعلی کشور، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هرگونه ایجاد تنش و چالش در کشور مخالف هستند. زیرا شرایط جمهوری اسلامی در منطقه به گونه ای است که اجازه هیچ گونه اختلاف و تفرقه را به ما نمی دهد. دشمن درصدد است که با ایجاد اختلاف در داخل کشور بیشترین ضربه را به نظام وارد کند. شعاری که مقام معظم رهبری در آستانه سال جدید مبنی بر «همدلی و همزبانی» فرمودند، گویای این واقعیت است. لذا در فضای کنونی کشور، شدیداً به اجرایی شدن این شعار نیاز داریم.


وی افزود: در اطراف کشور نیز جنگ های بسیاری در عراق، یمن و سوریه در حال وقوع است، از سوی دیگر، اختلافاتی که اخیراٌ با عربستان ایجاد شده، هر کدام به نوعی همدلی بیشتر مسئولین و مردم را می طلبد. بنابراین باید هوشیاری به خرج داده و وارد بازی اختلافات و تنش ها نشویم. باید تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت و آرامش در کشور صرف کنیم. باید قدر آرامش و امنیت کشور را بدانیم و این امر جز در سایه برقراری اعتدال فراهم نمی گردد.

عضو کمیسیون بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر عملکرد وزارت بهداشت تاکید کرد: در دوره قبل مشکلات بهداشتی و درمانی بسیاری در کشور وجود داشت. اما با روی کارآمدن دولت آقای روحانی طرح ها و برنامه های خوبی در حوزه بهداشت به منصه ظهور رسید.

میرگلوبیات تصریح کرد: البته مشکلاتی وجود دارد، منتها باید فرصت بیشتری داد تا این مسائل برطرف شده و ساختارها اصلاح گردد. در این مقطع وزارت بهداشت عملکرد بسیار خوبی داشته است. 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص بیکاری و اشتغال  در ساوه و زرندیه گفت: در شهرستان زرندیه چندین شهرک صنعتی فعال داریم، اما متأسفانه در این مدت توقعی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از این واحدهای صنعتی وجود داشته، عملیاتی نشد که این مساله باری بر دوش مردم داشت و سبب افزایش بیکاری شد. در حال حاضر بسیاری از این واحدهای صنعتی با ظرفیت پایین کار می کنند. 

عضو کمیسیون بهداشت ادامه داد: باید حمالیت از تولید داخلی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.  این مساله به خصوص از سوی مراکز بانکی ضرورت بیشتری دارد. مدتی است که مراکز بانکی، سبد حمایتی و پشتیبانی لازم  را از مراکز صنعتی نداشته اند و این مراکز را تحت فشار قرار دادند. این در حالی است که در صورت حمایت از صنعت، هم به معوقات تسهیلاتی خودشان می رسیدند و هم در اشتغالزایی می توانستند گام مؤثری بردارند. 

میرگلوبیات گفت: به نظر من نمایندگان مجلس دهم باید تمام تلاش خود را بر موضوع اقتصاد متمرکز کنند. زیرا اگر بتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کرده و مراکز صنعتی که از سال ها پیش ایجاد شده، را فعال کنیم، قطعاً مشکلات اشتغال جوانان و به تبع آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارخانجات ساوه با ظرفیت کمتر از 50% کار می کنند، تصریح کرد:  اگر مراکز بحران و حتی اگر کارگروه های خاصی، طی این دو سال تشکیل می شد، قطعاً بخشی از مشکلات حل می شد. اگر مراکز بانکی قدمی در جهت حل مشکلات برمی داشت، چه بسا وضعیت کارخانه ها به مراتب بهتر می شد. منتها این کار انجام نشد. به نظر من یکی از نقطه ضعف های وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که نتوانست حمایت لازم برای فعال کردن مراکز صنعتی که سال ها تشکیل شده و کارگران زیادی در آنجا مشغول کار بودند، را داشته باشد. امید است که دولت گام های موثری در این زمینه بردارد.